0 beğenilme 0 beğenilmeme
Ekonomi kategorisinde tarafından

Abim için yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar. Kendisi bankaya gidip kredi başvurusunda bulunmuş fakat olumsuz dönüş almış. Bana internetten bu konuyu araştırsana diyip durdu kafamı şişirdi ısrarları :) benimde aklıma burası geldi bilgisi olan arkadaşlar "Komisyon Karşılığı Kredi Onaylatan Danışman Firmalar Hangileri" söyleyebilir mi? 

Ayrıca bu firmalar ne kadar güvenlidir herhangi bir sorun yaşar mıyım?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
 
En İyi Cevap

Merhaba, bu durum her ne kadar nahoş bir durum olsa da insanın hayatında bazı dönemler işler yolunda gitmeyebiliyor. Hal böyle olunca denize düşen yılına sarılır atasözü misali eğer banka siciliniz kötüyse ve başvurunuza kredi onayı alamadıysanız son seçenek komisyon karşılığı kredi onaylatan danışman firmalar olacaktır. Nasıl mı?

KOMİSYON KARŞILIĞI KREDİ VEREN FİRMALAR KİMLERLE ÇALIŞIR?


Öncelikle şunu belirtmek isterimki bu tarz kredi danışman firmaları zannedilenin aksine sizin banka sicilinizle pek ilgilenmezler. Danışman firmalarından faydalanabilmeniz için düzenli maaş aldığınıza dair yeterli belgeniz olması veya sabit gelir sağlayan kazançlarınızın olup olmadığıdır. Eğer bunlara sahip değilseniz bu tür firmalarda size pek yardımcı olamazlar.

KOMİSYON KARŞILIĞI KREDİ VEREN FİRMALAR NASIL ÇALIŞIR?


Yukarıda da belirttiğim gibi eğer siz danışman firmaya maaş veya herhangi bir gelirinizin olduğunu gösteren (kira vs.) bir belge gösterirseniz, bu belgeye dayanaraktan Firma, acil nakit ihtiyacı olan kişi için kendi adına kredi çeker. Bankalar ile anlaşması olan bu firmalar, istedikleri zaman kolaylıkla kredi çekebilmektedir. Talep edilen miktarda krediyi çeken firma, bu kredi üzerinden kendi komisyonunu kestikten sonra ihtiyaç sahibine ödeme yapar.

KREDİ ONAYLATAN DANIŞMAN FİRMALARIN KOMİSYON ORANLARI


Eğer herşey yolunda giderse ve danışman firmadan kredinizi almadan önce firmanın kredi üzerinden kestiği komisyon oranları şöyledir;

    %15 komisyonla kredi verme
    %5 katkı payı ile kredi verme
    %20 komisyonla kara listede olanlara kredi verme
    Acil para ihtiyacı olanlara nakit para verme

KOMİSYONLA KREDİ ÇIKARTAN FİRMALARIN YÖNTEMLERİ NASILDIR?


  • Birinci Adım

Müşterinin kişisel bilgileri ve daha önce çektiği kredi miktarları belirlenir.

  • İkinci Adım

Kişinin gelir düzeyi, üzerinde kayıtlı mal olup olmadığına ve borçlarına bakılır.

  • Üçüncü Adım

Kişinin alabileceği devlet destekli kredilere ve diğer banka kredilerine bakılır.

  • Dördüncü Adım

Kişi bankadan kredi için red cevabı almışsa nedenine bakılır.

  • Beşinci Adım

Kişinin kredi notu tespit edilir.

  • Altıncı Adım

Kredi notu düşük olan kişilerin neden kredi notunun düştüğü araştırılır.

  • Yedinci Adım

Kişinin kredi alabilmesi ya da kara listeye düşmesine neden olmuş olan borcun ödenebilmesi için en uygun kredi seçenekleri değerlendirilir.

  • Sekizinci Adım

Doğru kredi türü belirlenir ve kişi adına bankadan uygun taksitlerle kredi çekilir.

  • Dokuzuncu Adım

Kredi borcu kapatılan kişi adına Merkez Bankasına başvuruda bulunulur ve kara listeden çıkması talep edilir. Bu sayede kişinin 5 yılın dolmasını beklemeden kara listeden çıkması sağlanır.

389 soru

6.2k cevap

4 yorum

847 kullanıcı

Üye Olmadan.
Öğrenmek istediğini SOR,
bildiğin ne varsa YORUMLA.

Bilgi paylaşım sitesi olan SORyorumla.com'a hoş geldiniz.

Ayrıca bknz: TV izle

Sayfamızda bulunan kategorilerden öğrenmek istediğiniz hangi soru varsa sorabilir veya sorulan sorulara yorumlarınızı yapabilirsiniz. Özellikle ürün yorumları, teknolojik ve elektronik aletler hakkında bilgi alışverişi yapabileceğiniz sayfamızda size internet ortamında en doğru bilgi alışverişini yapmanıza vesile oluyoruz. Bir ürünü almadan önce " Bu Alınır mı? X ürünün yorumları, X ürünün hakkında fikirleriniz nedir? " gibi en kıymetli sorular ve yorumları sayfamızda.

...